Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.

Polisa idealna dla turysty

Koszty leczenia do 800 tys. zł
NNW od 5 do 50 tys. zł
Assistance, oc, ratownictwo
Od ręki - bez wychodzenia z domu
Kup online w 5 minut!

Ciąża do 32 tygodnia

Pełna ochrona do 32 tygodnia ciąży
Polisa na każdą kieszeń
Jedna z najlepszych ofert na rynku
Kup online w 5 minut!
Już od 2,36 zł/dzień

Długi wyjazd za granicę

Ubezpieczenie na każdą kieszeń!
Wyjeżdżasz na kilka miesięcy?
Wymiana studencka, stypendium
Wyjazd do pracy, wizyta u rodziny?
Już od 2,14/dzień

Polisa dla chorych przewlekle

Gdy cierpisz na długotrwałą chorobę
Nadciśnienie, cukrzyca, astma,
Nowotówr, stwardnienie rozsiane
Choroby układu krążenia i inne
Pamiętaj o wykupieniu polisy!

Korzyści

Ubezpieczenie turystyczne onlineSzybko i wygodnie, bez wychodzenia z domu
Ubezpieczenie turystyczne przez InternetBez wypełniania tradycyjnych druków - formularze online
Zamów ubezpieczenie turystyczne przez InternetZamów gdziekolwiek jesteś - 24 h/doba,
7 dni w tygodniu
Czytaj artykuły o ubezpieczeniu turystycznymDowiedz się więcej o ubezpieczeniach z artykułów online

Gdy serce się zatrzyma…

Data dodania: 2015-09-16
Ocena: 5 - liczba głosów 1

Dziękujemy za oddanie głosu

Podstawy pierwszej pomocy każdy z Nas powinien znać. Nigdy nie wiadomo kiedy taka, prosta i przydatna, wiedza będzie potrzebna. Nagłe zatrzymanie akcji serca bywa szczególnie niebezpiecznym zdarzeniem. W kilka minut bowiem może doprowadzić do zgonu. Jak postępować w przypadku zatrzymania akcji serca?

Przede wszystkim warto wiedzieć co to takiego - do nagłego zatrzymania akcji serca dochodzi wówczas, gdy serce bije tak szybko, że „migocze” zamiast pompować równomiernie krew do organizmu. W razie braku interwencji stan ten doprowadzić może do zgonu w ciągu kilku minut. Przyczyny takiego stanu rzeczy nie zawsze są oczywiste, nie tak dawno jednak problem ten nasilił się wśród osób startujących w zawodach biegowych – maratonach, półmaratonach itp. Brak odpowiedniego przygotowania fizycznego i przerost ambicji nad możliwościami może być tragiczny w skutkach.


Zatrzymanie krążenia czy zawał?


Problemy kardiologiczne nie zawsze są widoczne na pierwszy rzut oka – a objawy tego, że za chwilę stanie się tragedia możemy zaobserwować czasem dopiero na kilkanaście minut przed atakiem. Warto wiedzieć, że nagłe zatrzymanie krążenia to nie to samo, co zawał serca, chociaż osoba, u której rozpoznano zawał serca ma większe szansę na to, aby w jej sercu powstały nieprawidłowości układu bodźco-przewodzącego serca i co za tym idzie spowodowały nagłe zatrzymanie krążenia.
 

Pamiętaj o ubezpieczeniu


Liczy się czas


Zaznaczyć trzeba jedno – nawet najlepiej przeprowadzona pierwsza pomoc przedmedyczna nie jest w stanie „uleczyć” z zatrzymania akcji serca. Jak najszybsze jej podjęcie daje jednak czas – czas na użycie defibrylatora, bez którego odwrócenie procesu zatrzymania krążenia jest praktycznie niemożliwe. Prawidłowe postępowanie w przypadku udzielania pomocy w takim przypadku można więc sprowadzić do czterech punktów. Po pierwsze – wczesne rozpoznanie i wezwanie wsparcia (karetki pogotowia, ratownika medycznego itp.), po drugie – wczesne rozpoczęcie RKO (Resuscytacja Krążeniowo-Oddechowa), po trzecie – wczesna defibrylacja, po czwarte opieka poresuscytacyjna. Taka kolejność oraz charakterystyka wykonywanych działań nazywana jest Łańcuchem Ocalenia. 


Sprzęt medyczny


To co zrewolucjonizowało pomoc w przypadku nagłego zatrzymania akcji serca to Automatyczne Defibrylatory do Zewnętrznego Użytku ( AED). Na szczęście coraz częściej są one ogólnodostępne w najbardziej strategicznych miejscach miast – np. w urzędach miejskich, na targowiskach, rynkach czy też przy często uczęszczanych skwerach i placach. Są to przenośne urządzenia zaprojektowane z myślą o osobach, które jako pierwsze udzielają pierwszej pomocy, a nie mają odpowiedniego zawodowego przeszkolenia ani wykształcenia medycznego. AED posiada wbudowany komputer, który analizuje parametry czynności serca i sam decyduje czy wymagana jest defibrylacja. W odróżnieniu od ręcznie sterowanego defibrylatora, AED jest łatwy w obsłudze, ponieważ wszystkie komendy są wypowiadane przez maszynę i pojawiają się na ekranie prowadząc operatora AED poprzez poszczególne etapy defibrylacji. Obsługa AED nie wymaga wiedzy medycznej i polega praktycznie na wyczuciu. Co więcej, większość ludzi jest wstanie nauczyć się obsługi urządzenia w przeciągu kilku godzin. Według Amerykańskiego Towarzystwa Kardiologicznego, nauka obsługi AED jest łatwiejsza od nauczenia się zasad i postępowania podczas udzielania pierwszej pomocy.
 

Pomoc w każdej chwili


Pamiętajmy – w przypadku nagłego zatrzymania akcji serca (zatrzymania krążenia) najważniejszy jest czas! Im szybciej podejmiemy działania ratownicze tym większa szansa na uratowanie ludzkiego życia. 


 
Redakcja portalu

Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. © 2024     -     Home     -     Regulamin     -     Polityka prywatyności     -     O nas     -     Kontakt     -     Ubezpieczenie na narty

GeneraliIHI-BupaElviaSignal-IdunaAXATU Europa
witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.71 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.71
/ 5.00 sprawdź