Aktywne wakacje – jak się ubezpieczyć?
Data dodania: 2017-05-17
Ocena:
5 - liczba głosów
1
Dziękujemy za oddanie głosu
Wielu turystów preferuje aktywny wypoczynek podczas swoich letnich wakacji. Zamiast leżeć na plaży czy popijać drinki z palemką, wypoczywając nad basenem, biorą rower, wynajmują sprzęt sportowy lub spróbują swoich sił w różnych dyscyplinach. Dzięki temu utrzymują znakomitą kondycję swojego ciała i czerpią satysfakcję z wyjazdów.
Jeśli i ty wybierasz aktywny model wypoczynku, sprawdź, jak w takiej sytuacji powinieneś się ubezpieczyć.
Ubezpieczenie kosztów leczenia
W standardowym ubezpieczeniu turystycznym jesteśmy chronieni przede wszystkim przed ponoszeniem kosztów leczenia podczas wyjazdu. Ubezpieczenie może obejmować pokrycie kosztów leczenia ambulatoryjnego, zabiegów, operacji, hospitalizacji, zakupu niezbędnych leków, transport medyczny, jak i koszty związane ze zorganizowaniem odpowiedniego transportu do kraju osoby chorej lub poszkodowanej w wypadku. Jadąc na aktywny wypoczynek, sprawdźmy, czy nasze ubezpieczenie obejmuje
koszty leczenia w związku z uprawianiem sportów, w tym sportów wysokiego ryzyka i dyscyplin ekstremalnych. Każda firma ubezpieczeniowa może je przy tym definiować w nieco odmienny sposób, dlatego sprawdźmy to w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia.
Podstawowe
polisy turystyczne mogą w ramach wyłączeń odpowiedzialności odszkodowawczej ubezpieczyciela ujmować także ryzyko uprawiania jakichkolwiek sportów. Wówczas złamanie nogi nawet w czasie grania w siatkówkę na animacjach w hotelu może skutkować odmową wypłaty świadczenia z polisy.
Sprawdź ceny polis!
Co z kosztami akcji ratowniczych?
Podczas nurkowania, wspinaczki wysokogórskiej i tym podobnych eskapad może dojść do wypadku i sami nie będziemy w stanie wrócić do hotelu czy pensjonatu, w którym się zatrzymaliśmy. Dlatego warto, aby w ubezpieczeniu turystycznym była ujęta opcja
ubezpieczenia kosztów akcji ratowniczej i poszukiwawczej. Ubezpieczenie kosztów ratownictwa i poszukiwań najczęściej jest już zawarta w zakresie ubezpieczenia kosztów leczenia.
Ubezpieczenie bagażu i sprzętu sportowego
Dobrej klasy rower, rolki, czy sprzęt wspinaczkowy kosztują niemało, a podczas wyjazdu mogą ulec uszkodzeniu, zniszczeniu lub kradzieży.
Standardowa polisa turystyczna może nie obejmować takich ryzyk. Dlatego zawierając umowę z wybraną firmą ubezpieczeniową, wynegocjujmy ujęcie ubezpieczenia bagażu i sprzętu sportowego. Zwykle w takim przypadku trzeba liczyć się z koniecznością opłacenia wyższej składki na ubezpieczenie turystyczne.
Ubezpieczenie NNW
Uprawianie dyscyplin ryzykownych i ekstremalnych podnosi poziom adrenaliny w żyłach, ale wiąże się też z wyższym poziomem ryzyka odniesienia poważnych obrażeń. W skrajnych przypadkach może dojść nawet do śmierci. Chcąc zabezpieczyć przyszłość najbliższych nam osób i zapewnić sobie odpowiednie środki finansowe na leczenie i rehabilitację, powinniśmy podpisać z ubezpieczycielem polisę turystyczną, obejmującą opcję
NNW, czyli
ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków. Odszkodowanie z takiego ubezpieczenia jest wypłacane w związku z odniesieniem określonego uszczerbku na zdrowiu. Ewentualnie wypłacana jest suma ubezpieczenia osobom uposażonym po śmierci ubezpieczonego.